موقعيت جغرافيايي شهر وان تركيه

موقعيت جغرافيايي شهر وان تركيه

موقعيت جغرافيايي شهر وان تركيه

شهر وان از شهر هاي مرزي بين ايران و تركيه مي باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر با توركده همراه باشيد.

تركيه از كشورهايي است كه خاك اروپا را به خاك خاورميانه متصل نموده است. به اين منطقه آناتولي يا همان آسياي كوچك گفته مي شود. طول و عرض جغرافيايي اين شهر: 38.4942و 43.38 و 38° 29′ 39″ شمالي و 43° 22′ 48″ شرق  است.

تركيه از همسايگان شمال غربي ايران است كه با كشور عزيزمان هم مرز است. نزديكترين شهر به ايران شهر وان تركيه است. اين شهر در سالهاي اخير از توجه زياد گردشگران برخوردار شده است. وان بزرگترين شهر در شرق كشور تركيه است. جمعيت اين شهر به 370000 نفر مي رسد. آنچه كه شهر وان را در خود دربرگفته است از شمال و غرب درياچه زيباي وان و از شرق كوه وارك و از جنوب كوه آرتوس است.

اگر از تهران به تبريز برويد از دروازه تهران تبريز تا خيابان جمهوريت شهر وان تنها 5 ساعت در راه خواهيد بود. مرزي كه از تبريز براي خروج از كشور از آن عبور خواهيد كرد مرز رازي است. البته مسير ديگري براي دسترسي به شهر وان وجود دارد و آن اين است كه به شهر اروميه برويد و از آنجا با عبور از مرز سرو به شهر وان برسيد.

مردمي كه در شهر وان ساكن هستند اكثرا به زبان كردي مسلط هستند و اكثرا كرد زبان هستند. براي دسترسي به شهر وان در حال حاضر پروازي وجود ندارد. يكي از دلايلي كه تور وان در حال حاضر از استقبال زيادي برخوردار است مجتمع هاي خريدي است كه در شهر وان به تازگي ساخته شده است. تمامي برندهايي كه در شهر استانبول به فروش مي رسد در شهر وان نيز شعبه ايي بزرگ دارد. پس ديگر لازم نيست كه هزينه بالايي براي سفر به استانبول پرداخت كنيد تا فقط از خدمات خريد استفاده كنيد. براي تجربه تور زمینی وان با توركده همراه باشيد.

یک نظر بگذارید

دسته بندی
لینک دوستان